Dňa 26. 06. 2015 sme sa v našej MŠ lúčili s 15 predškolákmi, ktorí čoskoro nastúpia do 1. ročníka ZŠ. Deti mali pre svojich rodičov pripravený bohatý program. Spievali, tancovali, prednášali básničky a zahrali divadielko U doktora Palčeka. Mladšie deti, ktoré navštevujú MŠ im na záver zarecitovali básničku, ktorou im zaželali veľa úspechov v škole. Predškoláci dostali pamätné listy, knižky a sladkú odmenu.
,,Želáme Vám, kamaráti, veľa sily,
aby sa Vám prvé čiary podarili.
A písmenká aby boli ako kvietky,
aby ste ich rozpoznali všetky, všetky."
Bol krásny slnečný týždeň. Preto sme si naplánovali dňa 03. 06. 2015 turistickú vychádzku na vyšný koniec našej obce, kde sme u jedného miestneho chovateľa pozorovali daniele, srnce a kone. Deťom sa zvieratká páčili a ťažko sa im od nich odchádzalo. Naspäť sme sa vracali po náučnom chodníku, zastavili sme sa v altánku, kde sme si opiekli špekačky. Vychádzka dopadla dobre, deťom sa páčila a priniesli si nazabudnuteľné zážitky.
01. 06. 2015 bol Deň detí. Pre deti boli pripravené rôzne súťaže a aktivity na školskom dvore. Deti súťažili v rôznych disciplínach, získavali sladkú odmenu, medaily a vecné ceny. Celý program sa im veľmi páčil a deti boli spokojné.
29. 05. 2015 sme do MŠ pozvali včelára Serafína Brčáka, ktorý deťom pripravil zaujímavú besedu ohľadom chovu včiel. Včelár mal pre deti pripravené rôzne pomôcky, dokonca ukázal deťom malý úľ, živé včely v uzatvorenej nádobe, dymiacu fľašu. Deťom sa veľmi páčila besiedka a na záver si deti vyskúšali oblečenie, ktoré slúži na ochranu pri práci so včelami. Ujo nám prisľúbil, že nám prinesie ochutnať med, ktorý včely vyrobia. Veľmi sa tešíme!
Dňa 28. 05. 2015 sa uskutočnil v ZŠ s MŠ Oravská Polhora XVIII. ročník Okresnej Športovej olympiády detí materských škôl, ktorej sa zúčastnili aj deti našej MŠ. Doniesli sme si množstvo diplomov a vecných cien. Marek Repôň získal 3. miesto v skoku do diaľky, Marek Rončák získal 2. miesto v behu na 20 m a Marek Rončák, Richard Svrček, Marek Repôň a Martin Mikyta získali 3. miesto v štafetovom behu 4x20 metrov. Všetkým deťom blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.
V utorok 09. 03. 2015 nás reprezentovali v MŠ v Zákamennom na matematickej olypiáde Luskáčik deti Natália Mikytová a Kristián Ondrisek. Boli pripravené pre nich rôzne úlohy pokusmi odhadnúť a zistiť pravdivosť javov, správne pomenovať predmety, rozhodnúť, riešiť úlohy, skladať obrázky. Súťaže sa im páčili, bol to pre nich pekný zážitok. Ďakujeme súťažiacim za ich odvahu a reprezentáciu!
25. 03. 2015 Marec je mesiac knihy. A preto sme v tento deň naplánovali návštevu obecnej knižnice. Deti sa podozvedali rôzne info.rmácie ohľadom požičania a čítania kníh. Teta knihovníčka nám ochotne vysvetlila ako knižnica funguje, ako sú uložené knižky v regáloch a čo všetko potrebujeme, aby sme si mohli požičať knižky.
07. 11. 2014 pri príležitosti úcty k starším deti pozvali svojich starkých do MŠ. Pripravili si pre nich pekný a zaujímavý program. Zaspievali im piesne, zarecitovali básne a vystúpenie spetrili ľudovým tancom. V závere každý z nich dostal darček, ktorý im sami pripravili. Nechýbalo posedenie pri kávičke, čaji a sladkom koláči.